Kanada krajina nekonečných jazier


Jazero Maligne sa nachádza v štáte Alberta v severskej krajine plnej lesov a vodopádov – v Kanade. Nádherné jazero Maligne, ktoré sa nachádza v národnom parku Jasper v Alberte, je najväčším ľadovcovým jazerom kanadských Skalistých hôr. 22 km dlhé jazero Maligne sa preslávilo svojou neskutočne očarujúcou živou modrú vodu. Neskutočné miesto tiež zahŕňa ľadom pokryté hory, tri ľadovce a populárny ostrov Spirit (Duchovný ostrov). Malý Duchovný ostrov obklopený žiarivými a farebnými vodami jazera Maligne vytvára čisto fotogenickú prírodu. Duchovný ostrov je tiež jedným z najviac fotografovaných ostrovov na svete. Duchovný ostrov sa tiež považoval za symbol kanadských Skalistých hôr.jezero.jpg
 
Návštevníci si môžu prenajať člny, morské kajaky a vyskúšať si okružné plavby, aby preskúmali celú krásu Maligne, priľahlého ostrova Spirit a okolitých miest. Známy trekking na strmých svahoch v okolitých lesoch prináša úžasný výhľad. Údolie Maligne je tiež domovom bohatej divočiny. V letnej sezóne je možné vidieť pri jazerách aj medveďa grizlyho, muly, jeleňov, vlkov, losov a mnoho horských oviec, kôz, prípadne orlov a okolitého vtáctva. Tento zážitok je na celý život a ručím vám za to, že naň nikdy nezabudnete.
horské jezero.jpg
Peyto Lake (jazero) sa taktiež nachádza v štáte Alberta – Kanada. Patrí medzi najkrajšie jazerá toto úžasne krásne jazero Peyto sa nachádza v nadmorskej výške 1860 metrov v kanadských Skalistých horách. Jazero Peyto je súčasťou národného parku Banff, najstaršieho národného parku v Kanade. Vody tohto ľadovca napájaného jazerom vykazujú svetlú tyrkysovú farbu. Je to výsledok zmiešania kamenného ľadovca a hornín pochádzajúcich z neho vo vode, ktorá tečie z priamo ľadovca do jazera Peyto. Návštevníci môžu získať najlepší výhľad na jazero Peyto z lúčnej vrcholovej cesty na diaľnici v ľadovom poli. Okolo jazera môžete vidieť majestátne hory, hlboké údolia a krásne kvety.