Smrtiace, no našťastie vzdialené živočíchy

Zem je zaujímavým miestom. Okrem iného i svojimi prírodnými krásami a rôznymi živočíchmi, ktoré žijú na našej planéte. V našich stredoeurópskych končinách sme však ešte veľké množstvo živočíchov nemali možnosť spatriť na vlastné oči, pretože ich výskyt je od pomerne dosť vzdialený.

had

Niekto si možno povzdychne a príde mu to trochu ľúto, iný si s úľavou vydýchne, že sa s takými tvormi stretnúť nemusí. Veľké množstvo tvorov, ktoré sa nachádzajú mimo nášho územia je jedovatých, veľa ich je jedovatých smrteľne. Napríklad v takej Austrálii, tam by sme pre nás netradičných živočíchov stretli, no nemuselo by to skončiť ideálne a bez ujmy na zdraví. Preto môžeme byť aj radi, že sa s podobnými jedovatými tvormi nestretávame. Môžeme sa o nich akurát dočítať, pozrieť si dokument. Zamerajme sa však napríklad na tú Austráliu a to na nasledovné- Vraždiace zvieratá Austrálie, kedy sa o podobných zaujímavých, no jedovatých živočíchoch dočítame i v tomto článku.

rejnok

Taipan Veľký je had, ktorý sa radí k tým najjedovatejším na svete a hrôzu naháňajúci je i fakt, že má pomerne dosť potomkov, ktorí sú rozložení po celom kontinente Austrálie. Ako jeho druhý názov napovedá, ide o väčší druh hada, niekedy dorastá do dĺžky až 3 metrov. Najnebezpečnejší je však jeho jed, ktorý by dokázal zabiť naraz až 100 ľudí, pričom úmrtnosť by trvala jednu minútu. Takže šanca na prežitie jedného človeka po uhryznutí je v podstate nulová.

Pakobra Východná / Brown Snake/. Ak ste si mysleli, že prvý zmienený had Taipan je nebezpečný, táto Pakobra je ešte o dosť nebezpečnejšia. Síce dorastá do dĺžky 1,5 metra, teda je o polovicu kratší, jej jed usmrcuje do 5 minút, no nebezpečnejšia je vo svojej podstate, povahe. Je totiž oveľa agresívnejšia a útočnejšia než Taipan.

ryba

Raja Krátkochvostá– tento vodný živočích sa stal tragicky mediálne známym kvôli usmrteniu známeho bádateľa Stevea Irwina. Raja má totiž na sebe jedovatý osteň, ktorý neváha hocikedy použiť. Druh Krátkochvostá je rozmermi najväčšia.