Päť dôvodov prečo je cestovanie najlepšou formou vzdelávania

Či už sa budete prechádzať ulicami Paríža, zdolávať najväčšie pohoria sveta, alebo tráviť čas na karibských plážach, cestovanie ako učiteľ nikdy nesklame.
 
Najpravdivejšie a najzaujímavejšie dôvody prečo práve cestovanie je najlepšia forma vzdelávania sú napríklad:

globus
 

  1. Naučíte sa jazyky

 
Angličtinou sa hovorí takmer vo všetkých častiach sveta. Napriek tomu je vždy lepšie naučiť sa rodný jazyk miesta, ktoré navštívite. Aspoň tie základné frázy, pozdravy, poďakovanie. Domáci to veľmi ocenia.  Svojím spôsobom vás cesta núti učiť sa jazyky.
 

  1. Dozviete sa o iných kultúrach

 
Rozdiely existujú v kuchyniach, etiketách a životnom štýle naprieč rôznymi kultúrami. Napriek rozdielom však môžete nájsť toľko spoločných rysov, ako je spoločná láska k umeniu, prírode a predkom, ktoré spájajú všetky rôzne kultúry.
 

  1. Naučíte sa históriu

 
Študovali ste o civilizáciách a významných historických udalostiach na hodinách dejepisu, však?. Všetko to bolo naozaj super. Ale nič vám nebráni cestovaniu priamo do historických pamiatok a objavovaniu vašej cesty histórie a kultúry daného miesta.
Keď sa prechádzate ulicami a navštívite múzeá, paláce a galérie, história celého národa vychádza priamo pred vami. Učenie o rôznych dynastiách, konfliktoch a zmenách je oveľa jednoduchšie, keď to skutočne preskúmate.
 
mapla

  1. Naučíte sa porozumeniu a tolerancie

 
Najmä v prípadoch ak cestujete s niekým. Rešpektovať potreby iných. Rešpektovať kultúru. Tolerovať zvyky v danej krajine. Byť ústretový a prispôsobiť sa podmienkam. Zdieľanie zážitkov s partnerom alebo kamarátmi je predsa niečo úžasné.
 

  1. Dozviete sa pravdu o dnešnom svete

 
Cestovanie vás naučí nielen o svete, aký bol v minulosti, ale aj o tom, aký je dnes. Je to asi najlepší spôsob, ako skutočne pochopiť politickú situáciu, ekonomický scenár a sociálnu štruktúru sveta, v ktorom dnes žijeme.
 
Naše názory o vzdialených kultúrach sú často ovplyvnené médiami. Cestovanie je spôsob, ako sa o nich dozvedieť reálne a nie očami médií, ktoré sú často plné predsudkov.