Rusko – návrhy kam zavítať

Akákoľvek zmienka o Sibíri okamžite vyvoláva obrazy nekonečných arktických pustatín a zamrznutej, nenápadnej tundry, ktorá siaha do diaľky. Aj keď je región určite obrovský, v skutočnosti je oveľa rozmanitejší, ako si ľudia myslia.
 
Napríklad na západe sú bažinaté nížiny, ktoré ustupujú krásnym lesom, kým na východe nenájdete týčiace sa hory. Nachádza sa tu jazero Bajkal, jedno z najhlbších jazier na svete, ktoré sa volá prezývka „Perla na Sibíri“. Preto je tu iba v severných ríšach regiónu, kde nájdete tundru, ktorá je populárna.Sibír Rusko.jpg
 
S hranicami s Severným ľadovým oceánom na severe a Kazachstanom, Čínou a Mongolskom na juhu má Sibír mnoho rôznych strán. Je tiež domovom dvoch z najdlhších riek na svete v tvare Ob a Lena. Novosibirsk, Irkutsk a Omsk sú niektoré z jeho najväčších miest a mnoho cestujúcich ich používa ako základňu, z ktorej môžu skúmať úžasnú prírodu, ktorá ich obklopuje.
 
Ruský ďaleký východ, ktorý zahŕňa viac ako tretinu obrovského územia Ruska,je obrovskou oblasťou, ktorá je z väčšej časti veľmi studená a nevítaná. Yakutsk – najchladnejšie mesto na svete – leží v jeho mrazivom strede.
 
Vďaka svojej vzdialenej polohe a malej populácii je scenéria absolútne úchvatná. Väčšina z nich leží nedotknutá a nedotknutá, ďaleko od hlavných ruských populačných centier na západe. Napríklad pobrežie Tichého oceánu je úžasne krásne, zatiaľ čo národné parky Kamčatky sa môžu pýšiť vysokými horami, impozantnými sopkami a parnými gejzírmi.Okrem toho sú mestá ako Vladivostok – koniec transsibírskej železnice.
 
Kaliningradská oblasť leží medzi Poľskom a Litvou a je vlastne enklávou v Baltskom mori. Keďže bola kedysi súčasťou Pruska, je veľmi odlišná od zvyšku krajiny.Jazero Bajkal.jpg
 
Veľmi populárna dovolenková destinácia, región má veľa kvalitných piesočnatých pláží a krásnych letovísk, ktoré si návštevníci môžu užiť. Kaliningrad, Pionerskij a Svetlogorsk každý rok priťahujú na svoje pobrežia veľa ton turistov. Vďaka dlhému pobrežiu má Kaliningradská oblasť veľa vynikajúcich vodných športov. Veľmi populárne sú kúpanie, plachtenie a vyhliadkové plavby loďou.