Ako nechať zostarnúť Terra Cotta hrnce – 4 rôzne spôsoby

Máme tiež radi terra cotta hrnce, a kto nie? Sú tak univerzálne a dobre fungujú v každej záhrade. Niekedy sú však nové hrnce príliš pomarančové a vyzerali by lepšie, keby mali „starý“ vzhľad. Tie terra cotta hrnce ktoré sú staré a na predaj sú len trochu drahé, takže tu sú 4 spôsoby, ako to spraviť.

plot

1. Metóda jogurtu
Po prvé, namočte si hrniec vo vode asi 15 minút. Vyberte ju a použite penovú kefu, kefujte na jogurte v nerovnom smere. Nechajte hrniec sedieť vonku na chladnom a vlhkom mieste po dobu 4-6 týždňov. Konečným efektom bude efekt zelenej patiny.

2. Metóda vápna
Zmiešajte rovnaké časti záhradného vápna a vody v miske, až sa dostanete pastu. Kefujte hrniec na túto zmes, kým je úplne zakrytý v hrubej vrstve. Keď uschne, použite brúsny papier na vyhladenie hrnca, a uistite sa, že niektoré oblasti sú agresívnejšie ako iné pre prirodzený vzhľad. Posledným krokom je utesnenie nádoby 3-4 vrstvami matného tmelu. To dáva hrncom biely, kriedový vzhľad.

3. Metóda mechu a cmaru
Zamierte do lesa a pozbierajte nejaký mach. Odstráňte čo najviac nečistôt a roztrhajte ho na malé kúsky. V miske kombinujte cmar a kúsky machu a premiešajte. Teraz môžete čistiť hrnce touto zmesou a po dokončení umiestnite hrniec na miesto s dostatočným tieňom. Čoskoro by ste mali vidieť, ako sa mach rozrastá po hrnci.

květináče

4. Metóda ílovitej pôdy
Pôdu rozotrite cez hrniec a pridajte vodu podľa potreby, ak pôda nedrží. Potom umiestnite nádobu do zatienenej oblasti najmenej 1 mesiac. Použite drôtenú kefu a kefou na hrniec vytvorte textúrovaný povrch.
Dúfame, že sa vám naše nápady páčili a tiež, že vám pomohli pri dodávaní starého vzhľadu vašich terra cotta hrnčekov. Robte presne to čo sme vám odporučili a budete mať prekrásne staré hrnčeky, ktoré vám budú závidieť každý sused. Ďakujeme, že ste si prečítali tento článok a prajeme vám pekný deň.