Muži na materskej: áno alebo nie?

Dnes už nie je nič nezvyčajné, ak na ihrisku stretnete otecka a ten vám veselo odvetí, že na materskej dovolenke ostáva on. Niektorí sa v tom nájdu, iní to urobia z dôvodu, že ich manželka zarába viac a finančne sa im to oplatí. Pre niektoré ženy je takýto prístup sympatický, iné zase tvrdia, že muži zšenšteli.
Nevedia si predstaviť, že by svojho drahého nechali čo i len na minútku sami. Je pre nich prirodzené, že o domácnosť sa starajú ony a muž má zabezpečiť domácnosť, najmä čo sa týka finančnej stránky.otec.jpg
Nie je však nikde potvrdené, že o dieťa sa vie najlepšie postarať iba matka. Hoci v prírode takýto jav, kde sa otec stará o deti, nevidíme, v dnešnej modernej dobe je to možné. Otcovia však tiež dokážu svoje dieťa odhadnúť a dopriať mu to, čo treba. Možno však na svoje ratolesti pôsobia viac spontánne a kamarátsky, vyhýbajú sa precitlivelosti.
Prečo však dnešná doba umožňuje, aby i otcovia ostávali na materskej? Realita je už taká, že často vidíme ženy, ktoré sú dominantné a pracujú na manažérskych postoch. Doma často trávia menej času a niekedy ani nemajú takí blízki vzťah s deťmi ako tie, čo sú rodinne založené. Otec na materskej však nie je vôbec zlým riešením. Každému to vyhovuje inak. Pre niekoho je to nepredstaviteľné, iný zase nevidí dôvod v tom, prečo by doma mala ostávať iba žena. otec se synem.jpgPravou je, že doba sa zmenila a vymenili sa i mužské a ženské role. Otcovia sú však skvelí a treba ich pochváliť. To, či by mali ostávať s deťmi alebo nie, je už na názore každého z vás.
Veríme, že si nespravíte zlý názor, ale prehodnotíte všetky dôvody pre a proti. Možno sa ani nenazdáte a o chvíľku sa vám v okruhu vašich blízkych prizná otecko, ktorí svoje deti miluje natoľko, že sa rozhodol dobrovoľne ostať s nimi doma a starať sa o ne, či vychovávať. Dnes je dobá taká, že máme na výber množstvo alternatív. Stačí si len vybrať.