Ako sa stať sebavedomím?

Nie vždy sa to zdá, ale aj muži majú problémy so sebavedomím – dokonca je to dosť časté. Zatiaľ čo ženy sa niekedy posťažujú na svoju postavu, svoj vzhľad či drobné nedostatky, muži dosť často prežívajú svoje nedostatky vnútorne. Už len vďaka tomu sa im nedarí ich tak ľahko filtrovať a bojovať s nimi. Práve pre takýchto mužov prinášame pár rád ako sa zbaviť nízkeho sebavedomia a získať to vysoké.
Prvým krokom bude, že si poviete, že chyby, ktoré na sebe vidíte, vidíte skutočne len vy. Naozaj. Nie každý, teda takmer nikto, si na vás nevšíma také detaily, aké si na sebe všímate vy. Naozaj každý nevidí jazvy, či každú vyrážku. Tiež nikto nevidí a nevníma vaše povahové nedostatky tak výrazne ako vy.Sebavedomý muž.jpg
Druhým krokom bude, že si uvedomíte, že sa nemusíte páčiť každému. Naozaj. Každý má iný vkus na ľudí. To či sa niekomu konkrétnemu páčite alebo nepáčite rozhodne nehovorí nič o vašej hodnote ako človeka. Naozaj. Ak sa nepáčite dáme, ktorá sa páči vám, netrápte sa tým. Má iný vkus a nestretli ste sa v ňom. To že sa jej nepáčite neznamená, že ste zlý, ani že je zlá ona. Jednoducho si nie ste súdení.
Pracujte na sebe. Ak sa budete v niečom neustále zlepšovať, pomôže vám to so sebavedomím. Ak uvidíte, ako sa vám darí v určitej oblasti stále viac a viac, určite sa budete cítiť lepšie, akoby ste mali stagnovať. Môže to byť vaša kariéra ale aj vaše kulinárske schopnosti, vaša zručnosť v opravovaní vecí, či nejaká kreatívna činnosť.Cvičiaci muž.jpg
Skúste prejsť na zdravý životný štýl. Urobte si z cvičenia rutinu – cvičenie pomáha človeku stať sa šťastnejším a zdravším a ak sa zlepšia vaše fyzické schopnosti, určite vám to pomôže so sebavedomím. Ak sa k tomu budete aj zdravšie stravovať a vynecháte aj alkohol, či cigarety, účinok na vaše telo sa rýchlo dostaví a vy sa budete cítiť lepšie a sviežejšie.
A nezabúdajte, neustále si opakujte, že máte hodnotu! Pretože ju naozaj máte aj keď o sebe pochybujete.