Tieto bylinky používali už naše prastaré mamy. Po ktorých siahnuť?

Asi všetci sa zhodneme, že o ženské zdravie sa treba starať trochu inak ako o mužské. Každomesačné zmeny v tele ženy môžu sprevádzať zdravotné komplikácie a hormonálne výkyvy, ktoré dokážu potrápiť nie len samotnú ženu, ale aj ľudí v jej okolí. Miesto tabletiek radšej siahnite po bylinkách. Ide o zdravšiu alternatívu, ktorá je aj výbornou prevenciou pred nežiaducimi účinkami, ktoré sprevádzajú menštruáciu či prechod.

bylinky

Snažíte sa o bábätko? Pite alchemilkový čaj!
            Táto bylina totiž podporuje správne fungovanie maternice, a tým zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia. Je vhodné piť vývar z alechemilky lekárskej i krátko po pôrode. Pomáha totiž telu spamätať sa z pôrodu. Výborná je však aj pri nepravidelnej menštruácií.

Na zlú náladu a menštruačné kŕče pomôže medovka lekárska
Už zase sú tu tie vaše dni a s nimi i kŕče v podbrušku? Alebo vás miesto zdravotných ťažkostí trápi zlá nálada. Vyskúšajte medovkový čaj. Upokojí vás a zmierni kŕče. Odporúča sa piť aspoň niekoľko dní pred príchodom menštruácie a počas nej, aby mal dostatočný účinok.

Rebríček obyčajný je vhodný pre ženy v klimaktériu
Môžete z neho piť čaj, ale výborný bude aj pri poruchách menštruácie. Vtedy pomáha sedavý kúpeľ. Ten vám pomôže aj pri liečbe hemoroidov.

čaj

Senovka grécka, aby váš drobec mal dosť mliečka
Senovka je výborná na tvorbu materského mlieka. Zázraky síce nečakajte, ale hovorí sa, že pravidelné pitie čaju zo senovky zväčšuje objem prsníkov.
            Tieto, a mnoho iných byliniek, pomáha pri ženských ťažkostiach. Pri pití bylinných čajov dbajte na správne dávkovanie i lúhovanie. Najlepšie je piť ich teplé, studený čaj totiž stráca svoje liečivé účinky. Ideálne bude, ak si bylinky sami vypestujete alebo zoženiete od známeho. Bylinky zbierajte vždy v čistom prírodnom prostredí. Výpary z áut vám určite pri liečbe nepomôžu. Pokiaľ si bylinný čaj kupujte, radšej sa poraďte v lekárni. Môžete piť vývar len z jednej byliny, ale na trhu nájdete aj ženské čaje, ktoré sú kombináciou liečivých účinkov viacerých bylín.
Na zdravie!