Falošné kamarátky – ako ich spoznať?

Uznajme, že niekedy bolo nadviazať pravé kamarátstvo omnoho ľahšie, pretože existovalo menej vecí, ktoré by ho rozdelilo. Dnes možno je veľa ciest, ako spoznať nových ľudí, je však menej spôsobov, ako vytvoriť pevné priateľstvo. Aj vám, milé žienky, sa už určite stalo, že ste narazili na kamarátku, ktorej ste nemohli nič vytknúť, až dovtedy, kým ste neprišli na to, že je vlastne falošná. Podľa čoho zistíte, že od takej „kamarátky“ máte dať ruky preč?

svoboda.jpg

Rozpráva len o sebe – možno ste to zo začiatku uvítali a mysleli ste si, aká je k vám úprimná, že vám hneď porozprávala celý jej životný príbeh. Pri ďalších stretnutiach však stále hovorí len o sebe, o svojich problémoch, či radostiach.
Vypytuje sa – no a pokiaľ nerozpráva len o sebe, vypytuje sa vás. Ale dávajte si pozor, nie preto, lebo ju to zaujíma, ale preto, aby mala nové a nové informácie, ktoré by prípadne mohla posunúť ďalej. Dávajte si teda pozor, čo pred ňou vypustite z úst.
Ponižuje vás – možno nie úplne priamo, ale občas sa objaví poznámka, pri ktorej vám obočie vystrelí až niekde nad čelo. V mysli sa pýtate, či to naozaj povedala a ako to myslela. Poznámky typu – ty na to aj tak nemáš, tú prácu nezvládneš, ten muž sa na teba ani nepozrie, mala by si schudnúť, tvoje vlasy sú oproti mojim hrôza – nie sú namieste a mali by ste kontakt s takouto osobou prerušiť.

štěstí.jpg

Prehnane sladká – ak vás neponižuje, ale naopak, za každú cenu vás chce vychváliť do nebies, zbystrite pozornosť. Úprimná kamarátka vám totiž dá aj takú radu, ktorá sa vám nemusí páčiť, ale znamená vaše dobro. Falošná kamarátka vás pošle s úsmevom do jamy levovej.
Ohovára iných – jeden z najdôležitejších bodov, podľa ktorých zistíte, že je falošná. Ak pred vami ohovára iné kamarátky, je na sto percent isté, že vás ohovára zase pred niekým iným. Potom sa len čudujete, čo všetko sa o sebe dozvedáte.