Zaobstarajte si LED osvetlenie domov

V dnešnej dobe veľa počujeme o úspore energie a o ochrane životného prostredia. To prináša aj vývoj technológie. Samozrejme to znamená, že to platí aj pre technológiu osvetlenia, LED osvetlenie https://www.ledprodukt.sk/ je technológiou súčasnosti aj budúcnosti. Čo je vlastne LED?
V skutočnosti je to dióda, ktorá vyžaruje svetlo. Jej efektívnosť je vyššia od bežnej žiarovky. Z 1 W môžete dostať až 100 lúmenov. Životnosť je extrémne dlhá, od 20 000 do 50 000 hodín a vydrží 15 000 vypnutí-zapnutí. Životnosť svetelného zdroja LED závisí od typu a kvality použitej LED, kvality elektroniky, odvodu tepla a kvality výrobku. Jednou z výhod LED osvetlenia je, že v porovnaní s kompaktnými úspornými žiarovkami sa LED žiarovka neprehrieva. Rozsvietia sa s maximálnym jasom.

sklenené dvere1

LED panely sú považované za novinku. Panely sú veľmi tenké LED svietidlá, ktoré sú k dispozícii aj prisadené aj zapustené verzie. Okrúhle alebo štvorcové panely moderné svietidlá, ktoré môžu byť použité v domácnostiach, v kanceláriách, v obchodov, reštauráciách hoci aj v nemocniciach.
LED panely sú energeticky úsporné svietidlá, ktoré poskytujú svetlo pomocou LED čipu, ktoré je umiestnené vo svietidle. Opálové difúzory zabezpečia plynulé LED osvetlenie. Ľahko nahradia staré neónové osvetlenia.

moderný interiér

Prisadené LED panely možno ľahko namontovať na bočné steny alebo na strop. Vstavané panely sú vhodné najmä na strop, do sadrokartónu, je to perfektným riešením pre úsporu energie.

Čo sa týka výberu osvetlenia, kuchyňa a jedáleň vyžadujú rovnakú pozornosť, ako iné miestnosti v dome. Ani v tomto prípade nejde len o svetelnú pohodu, ale treba dbať aj na praktickú stránku a určite bude potrebné zaobstarať si niekoľko typov svietidiel.

Kuchynská linka, resp. priestor na prípravu jedál musí byť dobre osvetlený. Každý kto varí bude súhlasiť s tým, že jednoducho musíte poriadne vidieť na to, čo robíte hlavne z hľadiska bezpečnosti. Existuje tzv. podlinkové osvetlenie určené práve na osvetlenie linky, ale využiť môžete aj rôzne typy bodových svetiel. Najlepšie je osvetlenie vyriešiť keď si zariaďujete kuchyňu, ale samozrejme je možné doplniť ho aj dodatočne. 

Doplnkové osvetlenie skriniek

Tzv. akcentové osvetlenie je hlavne o estetike a príjemnom pocite z miestnosti. LED pásy vyniknú na hrane medzi pracovnou doskou a stenou, po obvode horných skriniek alebo sa dajú umiestniť na spodnú časť dolných skriniek, aby osvetlili podlahu. Výborne sa hodia aj vtedy ak máte sklenené dvierka alebo poličky. Ako doplnkové osvetlenie je možné použiť aj bodové alebo rampové svietidlá.