V USA už skúšajú cez 5G domáci internet

Spoločnosť uviedla, že spustí Verizon 5G Home 1. októbra bezplatnou inštaláciou, zľavami pre zákazníkov mobilných sietí Verizon a potenciálom dodať káblovým spoločnostiam určitú tvrdú konkurenciu.

Služba bude debutovať v častiach Houstonu, Texas; Indianapolis, Indiana; a Los Angeles a Sacramento v Kalifornii, na novej 5G sieti bola budova v roku 2018 v štyroch mestách. Mesačné náklady vo výške 70 dolárov (vrátane daní a poplatkov) bude niesť 20 dolárov zľavu pre zákazníkov s kvalifikovanými bunkové plány. Neexistuje žiadne zmluvné obdobie, a hovorí, že bude poskytovať zadarmo router a inštaláciu.dostupnost.jpg

5G je nástupnícka technológia dnešnej 4G bezdrôtovej siete, sľubuje rýchlejší prenos údajov a nižšiu latenciu. Napriek tomu, že sa technológia 5G stále vyvíja a zatiaľ neexistujú žiadne normy, bezdrôtové spoločnosti ju chcú prijať. Ich cieľom je potenciálne lukratívny trh domáceho internetu.

Sieť je založená na chuti 5G vyvinuté samotnou spoločnosťou, zatiaľ čo čaká na telekomunikačný priemysel dohnať priemyselné štandardy. Z tohto dôvodu je počiatočné nasadenie obmedzené. Verizon sľubuje typické rýchlosti okolo 300 Mbps, špičkové až 1 Gbps počas období nízkeho používania.

Verizon hovorí, že plánuje rozšíriť sieť na vyššiu rýchlosť, keď budú k dispozícii zariadenia založené na normách. To sa pravdepodobne stane v roku 2019 a je jedným z dôvodov, prečo sľubuje skoré prevzatie routerov v budúcom roku.

Na rozdiel od bežných káblových služieb nebude ponúkať predplatné televízora. Noví odberatelia získajú tri mesiace bezplatnej televízie YouTube a zariadenie Apple TV 4K alebo Google Chromecast Ultra. Televízia YouTube ponúka približne 60 kanálov vysielania a káblovej televízie. Zákazníci budú mať možnosť pokračovať v televízii YouTube za štandardnú cenu 40 USD mesačne po skončení procesu.technika.jpg

Čo to pre vás znamená: 5G sa objavuje v čase, keď každý chce rýchle internetové služby, ale konkurencia je riedka, čo núti používateľov platiť vyššie ceny. Ak ďalší poskytovatelia bezdrôtových služieb môžu ponúknuť životaschopnú alternatívu k káblovému, satelitnému a ich softvéru, spotrebitelia by mohli využívať nižšie ceny, ako aj viac možností. Zistite viac o pokrytí a zaregistrujte sa na stránkach FirstOn5G.com od 13. septembra.