Riziká pri predlžovaní mihalníc

Svadba je za dverami a vy sa neviete dočkať svojich nových, dlhočizných, krásny a ohurujúcich, no jednoducho dokonalých mihalníc. 3D predlžovanie rias sa dnes stal veľkým hitom. Ak si však myslíte, že vám takýto mini zákrok nemôže poškodiť, ste na veľkom omyle.

kadeřnice
 
Skúsená a šikovná kozmetička je základ
 
V prvom rade sa nenechajte nalákať na lacné ponuky, na rôznych zľavových portáloch, alebo predlžovanie mihalníc v neoverených kozmetických salónoch. Pokiaľ vám manikérka pokazí manikúru, maximálne budete pýr mesiacov bojovať so zničenými nechtami. Pri očiach však hovoríme o závažnejších problémoch.
 
Predchádzajte alergickej reakcii či poleptaniu očí
 
Umelé mihalnice na vašich očiach nedržia vďaka zemskej príťažlivosti, alebo zaklínadla. Na ich aplikáciu sa používa lepidlo. V prvom rade musíte naraziť na dostatočne šikovnú a hlavne zručnú kozmetičku, ktorá vám ho omylom nekvapne do oka, alebo na pokožku viečka. V obchod prípadoch ide o problém. Lepidlá sú väčšinou pri kontakte so sliznicami, či kožou veľmi agresívne a dráždivé. Sú určené iba na mihalnice. Nové riasy teda nemajú držať na vašich viečkach, ale vašich prirodzených mihalniciach.

oči
 
Pred samotnou aplikáciou všetkých mihalníc, je taktiež potrebný test. Ten je veľmi dôležitý. Iným spôsobom v podstate nemáte možnosť zistiť, či nie ste alergická na niektorú z látok v lepidle. Test sa robí tak, že vám kozmetička najprv aplikuje len jeden trs mihalníc. Následne sa chvíľku počká a ak sa neobjaví žiadna alergická reakcia, môže sa pokračovať v skrášľovaní. Pokiaľ už umelé mihalnice nosíte dlhšiu dobu a chcete zmeniť značku, je potrebný rovnaký postup.
 
Najväčšie neznamenajú najlepšie
 
Dôležitá je i správna veľkosť vašich nových mihalníc. Tú by mala vedieť odhadnúť taktiež odborníčka, ktorá vám ich bude aplikovať. Príliš veľké kúsky vám môžu ťahať viečka tak, že ich nebudete vládať držať otvorené. Navyše budú zasahovať do vášho zorného poľa. Takéto „drobnosti“ môžu viesť k zhoršenému zraku, zápalu očí, či neznesiteľnému slzeniu.