Porazte bolesť počas menštruácie

Menštruácia je pre niektoré ženy krušným obdobím v mesiaci. Verte, že viem o čom hovorím. Najhoršie to bolo v období puberty. Neraz som skončila na pohotovosti. Od bolesti som vracala a omdlievala. Lepšie to nebolo však ani po skončení puberty. Takto silné bolesti som mala asi do dvadsiatich troch rokov. Istú dobu som si myslela, že si na to budem musieť zvyknúť. Tabletky proti bolesti nepomáhali, jednoducho katastrofa. Našťastie som tomu prišla na kĺb.
 Mladé dievča leží v tráve.jpg
Rastlinné klíčky
Nech to znie akokoľvek nepravdepodobne, najviac mi pomohli rastlinné klíčky. Nehovorím, že som si dala hrsť pri bolestiach a ony skončili. Musíte ich konzumovať dlhodobo a každý deň. Ak neviete, čo sú to rastlinné klíčky, tak hovorím o naklíčených semenách a hlavne strukovinách. Naklíčiť si môžete nechať šošovicu, hrach, fazuľu mungo a adzuki , slnečnicu, sóju, reďkovku, žeruchu, lucernu, pohánku, tekvicu, cuketu alebo brokolicu. Verte či neverte, ale asi po roku, čo som klíčky jedla naozaj každý deň, tie šialené bolesti zmizli.
 
Razantné riešenie
Druhým riešením je vnútromaternicové teliesko. Od kedy ho mám, tak vlastne menštruáciu už nemám, takže ani bolesti nepripadajú do úvahy. Mimochodom, ide o veľmi dobré riešenie antikoncepcie, pretože do seba nemusíte pchať hormóny. Teliesko síce pôsobí aj na hormonálnej báze, no úplne inak ako tabletky. Dávka hormónov, je v prvom rade oveľa nižšia, pretože teliesko pôsobí aj ako mechanická zábrana pred otehotnením. Toto riešenie je však naozaj razantné. Teliesko niečo stojí a nie je vhodné pre všetky ženy. Na výber máte také, ktoré účinkuje tri roky alebo päť rokov. Poradiť sa musíte, samozrejme so svojim gynekológom.
 Žena v čiernom roláku v meste.jpg
Môžete ju rozhýbať
Asi viete, že pohyb pri menštruačných bolestiach pomáha tiež. Neviem, no v mojom prípade tomu tak nebolo. Bolesti boli navyše tak silné, že som sa nedokázala pohnúť a nie to behať alebo zdvíhať činky. Zo skúseností a rozprávania mojej mamy viem, že jej pohyb vždy pomáhal, takže to bude asi individuálne.