Nové hybridné modely od Toyoty a Lexusu

Nové modely kombinujú tradičné agregáty s elektromotorom. To je dnešný trend. A Toyote a Lexusu sa to vypláca. Predaje tzv. hybridov dnes tvoria 40% z celkového predaja automobilky.
 modrá Toyota
–        Hybridnou novinkou je Toyota C-HR, dobre si vedú aj kombinované pohony od Yarisu, Aurisu alebo RAV4. K úspechom hybridov vedľa Toyoty prispeli aj vozidlá značky Lexus. Do Európy sa už dováža neuveriteľných pätnásť modelov hybridov radu Toyoty a Lexusu.
–        K najpredávanejším hybridom v radoch Lexusu sú SUV s označením NX a elektromotory sú montované aj pod kapoty sedanov.
–        Napríklad súčasný model IS 200t, ktorý poháňa preplňovaný benzínový dvoj liter, dosahuje výkon 245 koní a má geniálne vyladený podvozok.
luxusní Lexus
 
Športový hybrid IS 300h
 
·        Jedná sa o kombinovaný zážihový 2,5 litrový motor s priamym vstrekovaním s elektromotorom a radí sa týmto prevedením medzi najhospodárnejšie športové sedany súčasnosti. Podľa spoločnosti Lexus spotrebuje v priemere len 4,2 litrov paliva na 100 km.
·        Čisto na elektrinu môže dôjsť až tri kilometre.
·        Maska dostala ostrejší profil a črty, čo umocnilo agresivitu svetiel a nárazníka. Nové vybavenie a prvky dostal aj interiér.
·        Trochu archaické ovládanie multimediálneho panelu, kde po obrazovke jazdíte pomocou malej myši, zostalo zachované. Posuvný, klasický a viac menej tradičný, mechanický budík na prístrojovej doske naopak našťastie zostal.
·        Toto vozidlo, ako aj mnohé iné, má v kufri namiesto rezervy batérie.
·        Poháňaný je atmosférickým spaľovacím motorom s 133 kW a elektromotorom s 105 kW. Tieto dve pohonné jednotky vie dohromady poskytnúť 164 kW a 221 Nm.
·        Motory silu prevádzajú planétovou prevodovkou e-CVT a to na zadné kolesá.
·        Ak vypnete dokresľovanie zvuku motora pomocou špeciálneho programu do reprákov, zistíte, že nejdete v športovom vozidle, ale vo veľmi tichom a pohodlnom sedanu.
·        Batérie sa môžu jednak dobíjať u nabíjacích stojanov ale aj pri jazde brzdením alebo pri voľnobežnej jazde.
·        Tento automobil s veľmi peknou, až nadštandardnou výbavou kúpite od 34 000 Euro.