Nezabudnite na vaše svadobné oznámenia


Svadobné oznámenia neoddeliteľne patria k svadbe. Niektorí ich posielajú výhradne svojim hosťom, iní zas takmer všetkým známym. V oboch prípadoch, by ste však nemali podceniť ich výber. Pre mnohých svadobčanov je totiž práve oznámenie milo spomienkou na váš veľký deň.

oznámení svatby
 
Vyberajte zodpovedne
 
Svadobné oznámenia nie sú žiadnou novodobou záležitosťou. Ľudia ich poznali a používali už v pätnástom storočí. Keďže v tejto dobe nevedel písať každý, patrila ich výroba do rúk mníchov, ktorý túto zdatnosť ovládali. Dnes je to síce inak, no výber spoľahlivej firmy určite nepodceňte. Nie je na škodu, ak sa popýtate svojich známych, ktorí túto jazdu už absolvovali. Vyhnete sa tak zbytočným nepríjemnostiam.
 
Koľko vás to bude stáť ?
 
Určite vás bude zaujímať aj cena. Konkrétna suma sa samozrejme nedá uviesť, pretože závisí od konkrétnej firmy. Vo všeobecnosti by sme však mohli povedať, že klasické oznámenia stoja približne štyridsať centov za kus. Iné je to v prípade, ak chcete použiť netradičný papier, alebo iný špeciálny materiál. Tam sa môže cena vyšplhať aj na šesťdesiat centov za kus. Lacné svadobné oznámenia získate najmä vtedy, ak si ich objednáte vo väčšom množstve. preto určite nenakupujte u dvoch firiem a svoju objednávku urobte naraz.
 
Oznámenie ako vstupenka
 
Ak sa chystáte oznámenia zasielať aj ľuďom, ktorí zároveň nebudú vašimi hosťami, nie je na škodu vyrobiť dve verzie. To vám uľahčí život najmä vtedy, keď chystáte naozaj veľkú svadbu s veľkým počtom hostí. Oznámenia totiž môžete využiť ako akýsi druh vstupenky. Tak budete mať istotu, že sa na vašu svadbu nedostanú žiadny čierni pasažieri.

svatba
 
Čo na ne?
 
Určite premýšľate aj nad tým, ako svoje oznámenia ladiť. V tomto smere neexistuje asi žiadna rada. Mali by sa v prvom rade páčiť vám. Taktiež sa nemusíte obávať zapojiť fantáziu a vymyslieť niečo netradičné.