Čo s neverným mužom?

Pokiaľ ste na to prišli, že vás muž vám zahýba a nestalo sa to prvýkrát, určite sa časom začnete zamýšľať nad tým, čo ďalej. Niektoré ženy sa rozhodnú pre okamžitý koniec vzťahu, prípadne rozvod, iné z finančných alebo iných dôvod zvažujú aj iné alternatívy. Pokiaľ máte deti, bude to možno pre vás o niečo ťažšie. Ak sa chcete vzťah pokúsiť napraviť, budete musieť brať do úvahy, že sa to z jeho strany môže zopakovať. A samozrejme, budete musieť túto skutočnosť nejako prehltnúť, aby ste mu to časom ešte stále nevyhadzovali na oči. Predsa len, bolo to vaše rozhodnutie dať vzťahu druhú šancu.

model

Čo však v prípade, že druhú šancu mu dáte, no zopakuje sa to opäť?
Musíme vás na začiatku upozorniť, že prehováranie, aby to už viackrát neurobil, málokedy pomôže. Muž má zväčša rôzne dôvody na to, prečo to  urobil. Možno mu vo vašom vzťahu chýba neha a pochopenie, možno vás už nemiluje a možno v tom vidí spôsob ako to celé ukončiť. Určite je dôležitá komunikácia, ale musíte si dávať pozor na to, aká. Nič nie je horšie, ako urobiť scénu a on vám ešte v ten večer unikne za inou. Dôležitá je taktika. Muži neznášajú krik a poučovanie. Asi vám nebude vysvetľovať dôvody, prečo a ako to spravil. Nechajte ho však, aby vám povedal aspoň to, ako ďalej vníma váš vzťah.

žárlivost

Okrem rozhovoru niekedy zaberie i čas a ráznejší prístup. Nastaviť hranice. Neustúpiť a ukázať mužovi, že to, čo robí, musí prestať, ak vás ešte chce vidieť aj na druhý deň.
Vhodným riešením je i presťahovať sa na istý čas k rodičom alebo ku kamarátke. Niekedy si muž uvedomí, o čo prichádza a polepší sa. V horšom prípade si to neuvedomí nikdy, ale s tým vy už nič nespravíte.
S chronickým neverníkom ale nič neurobíte. Vtedy je najlepšie urobiť rázny krok a necúvnuť. Rozísť sa, nechať ho ísť svojim životom, aj keď máte deti. Pre ne to bude lepšie. Hoci začiatky budú ťažké, časom uvidíte, že ste nič lepšie spraviť nemohli.
Vieme, že takáto situácia nie je jednoduchá. Takmer každá žena sa vo svojom živote stretne s niečím takým. Je preto len na vás, ako sa rozhodnete – či už mu dáte šancu alebo váš vzťah čo najskôr uzavriete s pocitom, že ste pre seba urobili to najlepšie.