Poznáte zakázané činnosti pri kŕčových žilách?

Chcete vedieť, ako odstranit krcove zily http://www.venasum.com/stranky/ochorenia-zil/krcove-zily.php čo najefektívnejšie? V prvom rade by ste sa mali vyhýbať niektorým činnostiam, ktoré im vyslovene škodia. Tie totiž môžu zhoršovať ch stav, ale taktiež narúšať ich liečbu po operačnom odstránení.
 Špinavé detské bosé chodidlá.jpg

Ženské zakázané činnosti

 
Hormonálna antikoncepcia je jedným z úhlavných nepriateľov v ciev ako takých. Úplne najhoršia je kombinácia antikoncepcia – fajčenie. Ak zistíte, že trpíte kŕčovými žilami, mali by ste vynechať ideálne obe tieto veci, no minimálne aspoň jednu. Teda, prestaňte fajčiť alebo sa chráňte inak ako hormonálnou antikoncepciou. Pokiaľ ste k sebe ľahostajná natoľko, že odmietate skoncovať s akoukoľvek z týchto dvoch vecí, nezabudnite o tom aspoň informovať svojho cievneho lekára.
 
Zaradiť tehotenstvo medzi zakázané činnosti, to by bolo trošku zvláštne, no ak kŕčovými žilami trpíte, nemala by ste sa súčasne snažiť otehotnieť. Nohy v tehotenstve dostávajú zabrať už aj tak dosť. Ak na nich budete mať navyše kŕčové žily, nemusí sa to skončiť dobre pre vás ani pre vaše bábätko. Takže, najprv si dajte dokopy nohy a tehotenstvo plánujte až potom.
 

Zakázané činnosti pre lenivcov

 
Dlhé cestovanie autom, lietadlom, vlakom,  loďou, no jednoducho hocičím, nie je pre vaše nohy zdravé. Ak máte kŕčové žily, mali by ste sa snažiť postaviť a chvíľku poprechádzať vždy, keď je na to minimálna možnosť. Dlhé sedenie je zakázané aj mimo cestovania. Svoje nohy by ste mali trochu rozpohybovať aj v práci alebo doma. keď sedíte, snažte sa mať nohy pod sebou vyrovnané. Noha cez nohu, nie je dobrý spôsob sedenia. Ideálne by ste mali mať nohy vyložené, no to, bohužiaľ, nie je možné za každých okolností.Človek sedí na zemi a vyzúva si čierne botasky.jpg
 

A čo ešte?

Snažte sa vyhýbať prílišnému teplu – teplé kúpele, sauna alebo prílišné teplo vo vašej domácnosti. Zabudnite na masáže nôh a aj pedikúra nie je úplne bezpečná. Snažte sa vyvarovať tomu, aby ste chodili bosí, pretože aj malé zranenie na nohách, môže pri kŕčových žilách narobiť veľkú šarapatu.