Nabíjanie môže fungovať aj bez elektrickej siete

Zamestnaný človek a každý, kto žije v meste, rád aspoň na víkend opustí túto „betónovú džungľu“ a vyberie sa do nedotknutej prírody, kde ešte nedorazila technická revolúcia a ľudia sú nútení svietiť si iba sviečkami či petrolejovou lampou a vodu zo studne si zohrievajú na peci. Pre človeka z mesta je to romantika, ktorú vyhľadávame čoraz viac.

04230424 600

Mladá generácia však aj na tento výlet do prírody necestuje bez niektorých vymožeností techniky, napríklad rádiom, mobilom, kamerou či navigáciou vo vozidle. Tieto spotrebiče však potrebujú na to, aby fungovali, prívod elektrickej energie, no ak na miestach ich pobytu žiadna elektrická sieť nie je dostupná, nedajú sa využívať. Na tieto účely však vynálezcovia vymysleli takzvaný menič napätia, ktorý má svoje uplatnenie v miestach bez dostupnej elektrickej energie.

menic-napatia-12v-na-230v-120w

Internet je fantastické miesto, tam človek nájde všetko, čo potrebuje. V ponuke eshopu menicnapatia.sk, ktorý sa na predaj meničov špecializuje, sú kvalitné meniče, ktoré sa dajú použiť nielen na odľahlých miestach, kde by ste márne hľadali elektrickú sieť, napríklad na chatách a chalupách vysoko v horách či ďaleko od civilizácie, ale oceníme ju aj vo vozidlách. Obchod ponúka meniče s modifikovaným sínusovým alebo čistým sínusovým priebehom. Zadovážiť si môžete meniče z alebo na 24V, 12V či 5V, ktoré sú určené na stále napájanie príslušenstva v automobiloch, ktoré majú iné palubné napätie, môže to byť DVR kamera, navigácia či autorádio. V skratke: v eshope si môžete zakúpiť menič z 12V na 230V, z 24V na 230 V, sínusové meniče alebo solárne regulátory a iné.

Spomínaný menič z 12V na 220V https://www.menicnapatia.sk/menice-12v-na-230v/ má frekvenciu 50Hz  a napätie 230V a vybavený je USB výstupom, ktorý umožňuje nabíjanie rôznych USB zariadení ako je napríklad MP3 prehrávač. Upozornenie pre zákazníkov je jedno: výstup tohto zariadenia nie je vhodné zapájať paralelne alebo do série s ďalším meničom alebo s inými zdrojmi striedavého napätia 230V. Záruka na výrobok je 24 mesiacov.