Keď kadernícke služby pomáhajú

Každá mamička si pamätá na prvé dni so svojím bábätkom. Sú tak krásne ale zároveň náročné. Ako by však kadernícke služby mohli pomôcť mladej mamičke v boji s popôrodnou depresiou?

kadeřnictví.jpg

Starostlivosť o malého človiečika vie byť dobre náročná. Najmä ak je na neho mamička väčšinu dňa sama. (Samozrejme otecko pracuje, aby zabezpečil rodinu a staré mamy sú ďaleko.) A večerným uspatím to zďaleka nekončí. Najmä čerstvá rodička tak môže byť nevyspatá a vyčerpaná. Neraz sa stane, že polku dňa strávi v pyžame, neupravená, neučesaná, len aby sa postarala o svoje bábätko. Keď si už drobec vytvorí s maminkou istý harmonogram a ubehne minimálne šestonedelie, doprajte jej milý oteckovia chvíľu oddychu. Možno by si práve rada skočila na kozmetiku alebo kaderníčke. Nielenže si trošku oddýchne, ale bude sa po tejto návšteve cítiť upravená, príťažlivá, ako znovuzrodená. Všetky hormonálne zmeny sa podpíšu na pleti, nechtoch a vlasoch, nehovoriac o celom ženskom tele.
Nemusí to byť však len o upravenom vzhľade, skrátených poškodených korienkoch, ale odstrihnuté vlasy môžu i pomôcť. A to nielen zákazníčke sediacej v kresle, ale aj niekomu, koho vôbec nepoznáte. Bojujúcemu s ťažkou chorobou. Nezriedka onkologických pacientov. Každého zaskočí táto choroba nepripravených a k tomu všetkému liečba často krát pripraví ženy a dievčatá o ich korunu krásy. Ťažko sa znáša fyzická bolesť, prichádzajú obavy a strach z budúcnosti a ani pohľad do zrkadla nepoteší. Nakoniec to príde až k momentu, kedy je aspoň na nejaký čas potrebné zakúpiť parochňu. Pre niekoho je to však popri výdavkoch na liečbu, lieky, prípadne starostlivosť o blízkeho (mnoho krát aj strata jedného príjmu) finančne náročné ešte investovať aj do náhrady vlastných vlasov.

účes.jpg

Preto aj prostredníctvom Ligy proti rakovine a projektu „Vystrihaj sa Slovensko“ dokážu sprostredkovať pomoc onkologickým pacientkam formou parochne z prírodných vlasov.
Tak ak sa obávate, že vám po pôrode vplyvom veľkej hormonálnej zmeny začnú vo veľkom vypadávať vlasy, chcete predísť tomuto stavu a sama sa nechať ostrihať (i možno z praktického dôvodu), pouvažujte, či ich dĺžka by nebola vhodná na podarovanie práve na parochňu. Pomôžete tak niekomu v psychickom boji s ťažkou chorobou. Vlasy musia mať 40 cm, nefarbené (prípadne len jemné svetlé odtiene) a je jedno, či sú dámske, pánske, detské alebo prešedivené. Predstavte si akú radosť urobia takému malému dievčatku, keď na hlávke nemusí mať len šatku, či inú prikrývku, ale i vlásky podobné tým, ktoré mala kedysi sama.