5 vecí, ktoré si vezmite na dovolenku do Turecka

Dovolenka v Turecku je veľmi dobrou voľbou pre https://slovnik.azet.sk/preklad/slovensko-anglicky/%3Fq%3Dnemaj%25C3%25BA všetkých, ktorí majú chuť na letnú exotiku. Ak ste si niečo o tejto krajine prečítali, tak určite viete, že ceny sú tu naozaj veľmi nízke. Aj preto mnohí turisti polovicu vecí nebalia do kufrov, ale počítajú s tým, že si ich kúpia na mieste. Niektoré veci, by ste si však so sebou mali vziať určite z domu. V Turecku ich totiž len tak nezoženiete.Lekárnička s liekmi, obväzmi a náplasťami.jpg

Lekárnička v každom prípade


Do Turecka si so sebou určite zbaľte dobre vybavenú lekárničku. Netvrdím, že tu nemajú. lekárne, no po prvé, ak budete potrebovať tabletky proti bolesti alebo leukoplast extrémne rýchlo, asi nebudete behať po meste a hľadať lekáreň. Ďalším problémom je to, že lieky, ktoré predávajú v Turecku, nie sú tie, ktoré predávajú u nás. Majú úplne iné názvy a ak neovládate turečtinu, tak budete mať dosť veľký problém s naštudovaním príbalového letáčika. Popisy na liekoch sú totiž v drvivej väčšine iba v turečtine.
Nezabudnite najmä na lieky proti bolesti. Tie sme mali my naozaj veľký problém zohnať.
Slnečné okuliare položené na betónovom múriku.jpg

Slnečné okuliare v Turecku nekupujte


Slnečné okuliare na dovolenku jednoducho patria. Nejde len o imidž, ale hlavne o ochranu očí. Je pravda, že okuliare v Turecku stoja naozaj pár drobných, ale ich kvalita je naozaj mizerná. Sú to veľmi lacné kúsky, ktoré vaše oči určite neochránia, ak tak, tak im iba poškodia. Takže slnečné okuliare, si do Turecka vezmite určite so sebou.

Ešte tri drobnosti


V nadpise som vám naznačila, že pôjde o päť vecí, ktoré by ste si sebou mali do Turecka určite vziať. Prvé dve máme za sebou, a tie zároveň pokladám za najdôležitejšie. Ďalšie tri vecičky, sú už iba také drobnosti, no uvidíte sami, že budete radi, že ich máte so sebou.

  1. Fotoaparát, pretože v Turecku je naozaj čo fotiť.
  2. Doklad o zaplatení cestovného zdravotného poistenia.
  3. Do istoty majte pri sebe aj nejakú hotovosť, ktorú nenoste spolu s platobnou kartou.