Sklenené zábradlia sú vhodné všade


Sklenené zábradlia je možné použiť všade.  Môžete ich použiť v interiéri, tak ako aj v exteriéri. Sklenené zábradlie je nielen dizajnovým doplnkom, sklenené zábradlie je funkčnou súčasťou každého priestoru. Opticky rozširujú priestory, sú moderné, nadčasové, elegantné dizajnové prvky, a navyše vpustia viac svetla do interiérov. Všetky sklenené zábradlia sa dajú využiť v interiéroch ako aj exteriéroch, kde plnia dôležitú funkciu, tak estetickú, ako aj bezpečnostnú. Zároveň, jedna z najväčších výhod sklenených zábradlí je to, že sú maximálne transparentné, tým získame harmóniu s okolitým svetom.

sklenene zabradlie na schodiste

Sklenené zábradlia sa najčastejšie rozdeľujú na samonosné kotvené do líniového profilu, alebo samonosné sklenené zábradlie kotvené bodovými úchytmi, taktiež sklenené zábradlie ako výplňové v kovových konštrukciách (nerez, chróm, atď.). Pri sklenených zábradliach je dôležité zvoliť správnu hrúbku skla. Firmy ponúkajú zábradlia s minimálnou  hrúbkou 12mm alebo viac, prispôsobené tomu, akú hrúbku bezpečnostného lepeného skla daná situácia vyžaduje, nakoľko je na prvom mieste bezpečnosť a dlhá životnosť sklenených produktov. Samozrejmosťou je výber z viac typov skiel, ako je číre, extračíre, farebné sklo alebo sklo s fototlačou.

Stĺpikové zábradlia so sklenenou výplňou

Stĺpikové zábradlia so sklenenou výplňou sú jednou z najčastejšie používaných riešení pri sklenených zábradliach. Tieto zábradlia sa dajú použiť v interiéri, tak ako aj v exteriéri.
Pri sklenených zábradliach je dôležité zvoliť správnu hrúbku skla.

 

7ada997287574a26b5f29e854d3f357c

V prípade záujmu sa môžete poradiť aj ohľadne dekorovania skiel a sklenených zábradlí. Sklenené zábradlia sa dajú oživiť pieskovanými motívmi, rôznymi farebnými prevedeniami, ako aj fototlačou alebo lepením fólií na povrch skla. Touto formou zdobenia všetky sklenené zábradlia chytia „druhý dych“.