Chcete sa stať automechanikom?


Auto je drahá investícia a práve preto si každý vlastník autá potrpí na čo najlepšom výbere automechanika, ktorému do rúk zverí svoje auto. Ak by ste chceli byť automechanikom, istotne by ste mali mať isté zručnosti a zvládnuť tak aj základné spôsoby ručného a strojného spracovania materiálov. Pracovať by ste mali iba so štandardným náradím, používaným pri opravách automobilov, mechanizovaným náradím, používaným pri opravách automobilov. Mali by ste vedieť pracovať na montážach a demontážach rozoberateľných spojov a na montážach a demontážach zostáv, podzostáv a častí automobilov.

Snímka obrazovky 2020-04-29 o 13.03.53

Vašou hlavnou náplňou práce bude hlavne, diagnostikovať a prevádzať bežné opravy automobilov taktiež musíte vedieť obsluhovať základné prístroje a zariadenia používaných v autoopravárenstve. Taktiež je dôležité vedieť aplikovať podmienky použitia spojovacích materiálov a jednotlivých súčastí automobilu. Musíte používať meracie prostriedky a ovládať ich aplikovanie v praxi a štandardnú diagnostiku, a to nastavenie a údržbu vozidla podľa technickej dokumentácie výrobcu. Aby sa vám dobre pracovalo, je nutnosťou dodržiavať zásady čistoty a hygieny pracoviska a čistoty pracovného predmetu a náradia, ako aj  vedieť používať štandardnú výpočtovú techniku. Ak by ste chceli časom rozšíriť svoju náplň práce aj o opravu karosérií.

pneuservis

Tak by ste mali vašu dielnu pripraviť pre kontrolu a rovnanie karosérie po ťažšej havárii na rovnacom zariadení. Pretože, budete vykonávať aj generálne opravy karosérií a skríň a zhotovovať ich bez špeciálneho výrobného zariadenia a nástrojov aj atypické plechové diely, pri vývoji nových typov karosérií. Je dôležité preštudovať si a poznať náročné činnosti a smery vývoja v tvarovaní karosérií i v používaní nových konštrukčných materiálov, vývoj technológií vrchná plochau karosérií a skríň a ich úprav k zlepšeniu tepelnej izolácie, zníženia hlučnosti, vibrácie a pod. Ak zvládnete tieto činnosti práca automechanika vo vašom vlastnom pneuservise Dubnica by nemal byť pre vás žiadny problém.