Keď sa nám narodil náš prvý drobec, všetko okolo neho som riešila prehnane. To, že to trochu preháňam, som si uvedomovala aj vtedy, no na druhej strane, som to brala tak, že je to asi normálne. V čase, keď sme šli vyberať postieľku a matrac, som začala na internete. študovať, ako vlastne tieto veci vyberať, teda skôr, podľa čoho ich vyberať. V rámci výberu postieľky, mi bolo všetko jasné, no pri matracoch som si až tak istá https://www.databazeknih.cz/knihy/ani-matematika-si-nem-ze-byt-ista-sama-sebou-221163 nebola. Všetky články a rady končili odporúčaním, že ani ten najkvalitnejší matrac, ktorý spĺňa všetky požiadavky, ktoré by spĺňať mal, nemusí konkrétnemu dieťaťu vyhovovať. No a tu, som sa sama seba pýtala, ako zistím, že sa môjmu niekoľkodňovému dieťaťu, na matraci nespí dobre. Veď nerozpráva, asi sa mi nebude sťažovať ani na bolesti chrbtice… no a babo raď!
Ak ste prvorodičkou aj vy a taktiež netušíte ako niečo také zistiť, môžete byť pokojné. Stačí si svoje dieťa všímať a budete mať hneď vo všetkom jasno.
Objektívne požiadavky na matrac pre dieťa
- Matrace pre deti https://www.segum.sk/produkty/matrace/detske-matrace musia mať snímateľný poťah, ktorý môžete vyprať. Mal by byť antialergický.
- Matrac musí byť priedušný, aby čo najrýchlejšie vyschol a bránil množeniu baktérií.
- Vhodné materiály sú latex (ideálne prírodný), pamäťová pena, alebo pružiny )matrace pružinové)
- Naopak nevhodným materiálom je obyčajná polyuretánová pena a kokosová doska.
- Matrac musí byť dostatočne pevný, no nie tvrdý.
Požiadavky, pri ktorých musíte zapojiť svoj šiesty zmysel
No a teraz tá ťažšia časť. My sme pre nášho drobca kúpili ten najdrahší a najkvalitnejší matrac, aký existuje. Aj napriek tomu, sa nášmu bábätku, na ňom nespalo dobre. Ako to zistiť?
Toto sú znaky, že sa vášmu dieťaťu nespí dobre:
- V noci sa prehadzuje
- Ráno je mrzuté
- Zaspáva príliš dlho
- Pri zaspávaní aj budení plače
- Aj po niekoľkých hodinách spánku, nie je dostatočne pokojné – vyspaté